Ha rendszeresen azzal a felkiáltással kezded a napot, hogy „nincs egy göncöm, amit felvehetnék”, holott már a szekrény ajtaját is csak egy Jackie Chan-es mozdulattal tudod becsukni, itt az ideje egy alapos selejtezésnek. Inspiráljon a természet: ahogy a tavasz kisöpri a téli sötétséget, szabadulj meg Te is a lakásodban halmozódó lomoktól (úgysem használod már őket, ugye?)! Így már biztosan jut hely a szekrényedben az új szezon csodás darabjai számára. Íme a tavaszi nagytakarítás mérföldkövei:
Alapos felkészülés
Készíts elő 5 nagy zsákot vagy dobozt a következő címkékkel: Elpakolni, Félretenni, Elajándékozni, Kidobni, Megsemmisíteni. Fontos, hogy valamibe beletedd, nehogy meggondold magad. Ugye máris jobb?
Beosztott idő
Oszd fel a selejtezésre szánt időt úgy, mint az iskolában: 45 perc szortírozás, takarítás után 15 perc „szünet”. A szünet alatt ürítsd ki a dobozokat, zacskókat: tedd a gardróbba az elpakolni való ruhákat, a kocsiba az adományozni valókat, a kukába, ami már nem kell. Így nem akadályoznak majd a halmok. Javaslom, hogy ehhez használj ébresztőórát!
Csoportosítás
Az „elpakolni” doboz tartalmát csoportosítsd: dekoráció, levelek, játékok, csomagolópapírok, stb. Tedd ezeknek csinos dobozokba, a szezonon kívüli ruhákat vákuumzsákokba, a sportfelszereléseket sporttáskákba (személyenként, sportonként külön táskába).
Dobd ki, amiből feleslegesen sok van
Miután szépen csoportosítottál, rájössz, hogy nincs szükséged öt egyforma szempillaspirálra (amiből három már valószínűleg kiszáradt), vagy két tucat farmerre. Ezt a legközelebbi vásárlásod alkalmával is felidézheted, ha tartod magad az „egy be – egy ki” szabályhoz, vagyis egy új pulcsi beszerzésekor búcsút mondasz egy réginek.
Egyszerre csak egy területet
Koncentrálj mindig csak egy területre. Lehet ez egy fiók, egy szekrény, vagy egy szoba. Ha egyszerre akarod az egész lakást kitakarítani, mindenbe csak belekapsz egy kicsit, így végül marad a káosz.
Feliratozás
Ha nehezen tartasz rendet, feliratozz: így nagyobb eséllyel teszed a vitaminos dobozt a helyére, ahelyett, hogy az asztalon hagynád.
Győzd meg magad
Ha valamitől nehezen válsz meg, tegyél rá egy cetlit, az egy évvel későbbi dátummal. Ha közben használod, vedd le a cetlit, ha nem, nos, akkor egy év múlva nyugodtan dobd ki!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: